Ilustrovaná encyklopedie českých hradů

Píšete příběh, který se odehrává v minulosti a netušíte, jak kdysi lidé žili a jak vypadala jejich obydlí? Potřebujete navodit atmosféru ve svém fantasy příběhu? Nechcete vařit z vody ale z faktů? 

Tak to Vám jistě přijde vhod tato kniha, plná hradů a zřícenin. Nastudujte si, jak se asi žilo středověkému člověku na hradě, jak takový hrad vypadal. Prohlédněte si nejrůznější fotografie a nákresy.

Ilustrovaná encyklopedie českých hradů má již několik vydání a dotisků, což o něčem svědčí. Přední český a evropský archeolog a kastelolog Tomáš Durdík vytvořil velice obsáhlé dílo, které Vás provede českou krajinou, jejími hrady a hradními zříceninami. 

Ať už píšete příběh zasazený do historie nebo fantasy, určitě se Vám bude hodit průvodce místy, kde se děj Vašeho příběhu bude často odehrávat.

Což jsou tedy i hrady nebo hradní zříceniny. Nevařte z vody a navštivte místa, která Váš hrdina zná jako svoje boty. Pokud tedy nějaké nosí 😉 Rozhodně doporučuji nějaký hrad navštívit osobně, tudíž Vám tato publikace může sloužit i jako turistický průvodce, pokud se chystáte výletovat. Naše malá zemička skrývá tolik krásných a kouzelných míst. 

Co vše v této bichli najdete?

  • Spoustu nákresů staveb
  • Taktéž letecké snímky a velké množství fotografií 
  • Přetisky rytin
  • Jak se žilo na středověkém hradě
  • Jak se hrady vyvíjely
  • A jejich seznam 

To vše na více než 700 stranách. Je to sice hodně, ale stojí to za to. Pan Durdík opravdu byl kapacitou ve svém oboru a rozsáhlejší dílo na našem trhu asi nenajdete.  Na další podobné tipy se můžete těšit v dalších dílech Knižní doporučenky

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trending Posts

O MNĚ

Rozený knihomol a psavec. Vítám Vás ve svém království. Věřím, že dobrých příběhů není nikdy dost. Pomůžu Vám napsat ten Váš. 

Follow Me

Kreativní písárna

-Zde začíná i Tvůj příběh-

Newsletter

Kreativní písárna

-Nebuďte na své psaní sami-

Rubriky

Edit Template

© 2023 Vytvořila Viktorie Tiw