Umění vnímat umění

Máte ve svém příběhu znalce umění? Nebo se děj kolem umění točí? Možná Vám přijde vhod tento průvodce. Pokud chcete, aby vše působilo autenticky, inspirujte se tím, jak o umění povídá autor knihy Michael Třeštík.

Pokud potřebujete svému dílu a hlavně svým postavám na věrohodnosti, aby jim čtenář jejich horlivost a vášeň do umění vyloženě baštil, můžete při tvorbě scén vycházet z této publikace. Vezměte to jako takovou rešerši, jak se umělec na umění asi tak kouká, abyste tuto hodnotu dokázali předat svým čtenářům, zvláště, pokud jste výtvarný neznaboh. Vnímat umění je prostě umění!

Už nikdy se na obrazy nebudete dívat stejně. A Vaši hrdinové a čtenáři jejich příběhu jakbysmet. 

Tímto tématem Vás však provede s lehkostí a také s humorem. Opravdu nejde o nějaké těžké odborné čtení, i když pan Třeštík dokazuje že umí a ví. Navíc to naštěstí není nějaká velká bichle, v klidu ji strčíte do batůžku, což je věc, která na odborných knihách také může odradit.

V knize kromě povídání najdete desítky barevných reprodukcí obrazů od starověku až po moderní umění. Vše, o čem autor píše, si tak můžete živě představit, ihned si to spojit.

Co je tedy obsahem knihy (v kostce)?

  • Lehkost a svěžest, kterou laika autor provádí světem výtvarného umění
  • Originální otázky a o nic méně originální odpovědi (ale naštěstí srozumitelné)
  • Desítky reprodukcí děl v barvách od starověku až po modernu

Hraje ve Vašem díle významnou roli umění? A jaký Vy osobně k němu máte vztah? Navštěvujete rádi galerie, nebo obklopujete se jím rádi, zdobíte si domov obrazy… ?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trending Posts

O MNĚ

Rozený knihomol a psavec. Vítám Vás ve svém království. Věřím, že dobrých příběhů není nikdy dost. Pomůžu Vám napsat ten Váš. 

Follow Me

Kreativní písárna

-Zde začíná i Tvůj příběh-

Newsletter

Kreativní písárna

-Nebuďte na své psaní sami-

Rubriky

Edit Template

© 2023 Vytvořila Viktorie Tiw