Hunger Games

Kromě young fantasy jsou mými oblíbenými knihami ty patřící do žánru sci-fi. Dystopické romány , avšak také young adult, jako je série Labyrint, Divergence nebo Hunger Games mě také nenechávají chladnou.

A právě titulu, který jsem zmínila jako poslední, bych se ráda věnovala v tomto díle Knižní doporučenky. Příběh odvážné Katniss, která se rozhodně zachránit svou sestru před arénou smrti přirost spoustě lidí k srdci. Stal se bestsellerem a já se tomu vůbec nedivím. Podle těchto knih byla dokonce natočena i neméně úspěšná filmová tetralogie. 

Už dříve jsem Vám představovala prequel k této sérii – Baladu o ptácích a hadech – jejíž děj se točí okolo prezidenta Snowa, který v Katnissině době vládne celému Panemu. Vypráví příběh mladého Snowa a odhaluje nám tak, proč se z něj stalo to, co se z něj stalo. Toto dílo se pyšní propracovanější psychologií postav. Čím nás můžou inspirovat tři jeho následníci?

Hunger Games  je příběh, psaný v přítomném čase, který je čím dál tím populárnější, avšak je v něm těžší psát než v čase minulém. 

Autorka to však zvládá na jedničku a může být tímto pro Vás skutečnou inspirací. Vyprávění v přítomném čase v jejím podání nepůsobí vůbec nudně, suše a kostrbatě, jako se to často stává. 

Co ještě Vás tento příběh může naučit?

  • Jak vytvořit dystopický svět a jak ho představit očima mladého člověka, který v něm žije tak, aby to bylo uvěřitelné a vtáhlo to do děje.
  • Jak psát skvělé popisy.
  •  

Jaký žánr píšete a jaký zase čtete? Liší se?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trending Posts

O MNĚ

Rozený knihomol a psavec. Vítám Vás ve svém království. Věřím, že dobrých příběhů není nikdy dost. Pomůžu Vám napsat ten Váš. 

Follow Me

Kreativní písárna

-Zde začíná i Tvůj příběh-

Newsletter

Kreativní písárna

-Nebuďte na své psaní sami-

Rubriky

Edit Template

© 2023 Vytvořila Viktorie Tiw